Prímestský tábor – informácie

 V utorok 6. júla sa v našej ZOO uskutoční prvý turnus prímestského tábora.

Keďže sme zaznamenali množstvo telefonátov súvisiacich s nástupom detí do tohto tábora, prinášame vám pár základných informácií a najmä tie, ktoré súvisia s protipandemickými opatreniami.

 

Z Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva k zotavovacím podujatiam pre deti a mládež, ktorá nadobudla účinnosť 28. júna 2021 vyberáme pár informácií, ktoré súvisia s takýmto typom tábora. Prímestský tábor ZOO nie je pobytový tábor, čiže PCR testy nie sú povinné. Avšak pred nástupom do detského tábora musí každý rodič predložiť vyhlásenie o bezinfekčnosti prostredia, z ktorého prichádza. Pre uľahčenie tejto povinnosti, budeme mať pripravené jednotné tlačivo, ktoré vyplní a podpíše rodič, resp. zákonný zástupca dieťaťa. Prepravu detí spred Jumbo centra do ZOO a späť zabezpečujeme na tento účel prenajatým autobusom. Upozorňujeme však, že v autobuse je rúško povinné, a preto nezabudnite pribaliť dieťatku rúško. Bude potrebné aj pri aktivitách v interiéri.

 

Všetky ostatné pokyny súvisiace s táborom, ktoré ste našli na tejto webovej stránke v záložke Prímestský tábor v ZOO 2021, zostávajú nezmenené.