Rekordný júl v Košickej ZOO

Zoologická záhrada Košice zaznamenala v návštevnosti nový rekord.

V júli prešlo jej bránami vyše 58 tisíc návštevníkov.

Vlani v tomto mesiaci navštívilo ZOO necelých 48 tisíc návštevníkov. Tejto skvelej bilancii spočiatku nahrávalo počasie, neatraktívne pre kúpaliská. ZOO si však udržala návštevnosť aj v druhej polovici júla, keď počas pracovných dní merali denne cestu do ZOO dve tisícky návštevníkov. Víkendy sa približovali ku šiestim tisíckam.

Lákadlom leta sa stal najmä pre rodiny s deťmi náučný chodník Lužný les s lanovými prekážkami a 3D modelmi, ale aj obyvatelia nových voliér. Vďaka nim môžu návštevníci spoznať dravce, ktoré sa bežne vyskytujú v našom okolí. Záujem verejnosti vyvolali tiež mláďatá kosmačov bieločelých, ale napríklad aj charizmatické tukany veľkozobé, či príchod zebier bezhrivých.

Záujem o mláďa kengury neutíchal ani v letných mesiacoch. Zoologickú záhradu navštevuje čoraz viac zahraničných turistov. Sú to Česi, Poliaci, Ukrajinci, Nemci, Holanďania, ale najmä Maďari, ktorí majú vyše 25-percentné zastúpenie. Zoologická záhrada Košice sa stala obľúbeným miestom pre deti prímestských táborov a organizované skupiny.

Jednou z najväčších atraktivít je naďalej DinoPark, ktorý v tomto roku rozšíril modely dinosaurov o robotického ozvučeného stegosaura.