Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Jak domáci - tibetský

7
Názov: Jak domáci - tibetský
Odborný názov: Bos grunniens
Rad: párnokopytníky – Artiodactyla
Čeľaď: turovité - Bovidae
Výskyt:
Popis:


Výskyt: žije v oblasti Himalájí na juhu strednej Ázie, na tibetskej náhornej plošine až po územie Mongolska

Dĺžka tela: 330 cm

Dĺžka chvosta: 60 cm

Výška v kohútiku: 200 cm

Hmotnosť: až 1000 kg

Dĺžka gravidity: 258 dní

Potrava: trávy, machy, lišajníky

Sociabilita: Je to veľmi plaché zviera, ktoré žije v stádach. Stáda tvorí 10 až 200 jedincov, zložené prevažne zo samíc a mláďat. Dospelé samce vytvárajú skupiny okolo 12 jedincov.

Zaujímavosť: Obdobie párenia domestikovaných jakov je v septembri, samice majú najskôr mláďatá vo veku 3-4 rokov, obyčajne každé dva alebo tri roky (v závislosti od prísunu potravy) v období od apríla do júna po deviatich mesiacoch. Predpokladá sa, že jaky divé sa v otázkach reprodukcie správajú obdobne, chýbajú však presné informácie. Mláďatá sa stávajú dospelými vo veku jedného roka.

 

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk