Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Psík medvedíkovitý

45
Názov: Psík medvedíkovitý
Odborný názov: Nyctereutes procyonoides
Rad: Mäsožravce - Carnivora
Čeľaď: Psovité - Canidae
Výskyt: Pôvodom je z juhovýchodnej Ázie. V 30. rokoch bol mimo iných vysadený v ruskej části dunajskej delty, odkiaľ sa šíril ďalej na západ až do Nemecka a Švajčiarska. V Českej republike a na Slovensku je jeho výskyt pomerne ešte vzácny, ale jeho prítomnosť je v posledných rokoch zisťovaná pravidelne.
Váha: 4 - 10 kg
Rozmery: dĺžka tela: 50 - 80 cm, výška 20 - 25 cm, chvost 16 - 25 cm
Popis:

Biotop: Lužné a listnaté lesy.

Stupeň ohrozenia: LC

Dĺžka gravidity: 60 - 70 dní

Počet mláďat:  4 – 6

Sociabilita: Žije v pároch alebo voľných rodinných skupinách.

Zaujímavosť: Svojím vzhľadom pripomína kombináciu medvedíka čistotného a psa, najmä svojou čiernou maskou a rôznym odtieňom čiernej kožušiny na ramenách a na vrchnej strane chvosta. V zime hibernuje. Nevie štekať. Je aktívny za súmraku a v noci. Deň trávi v líščích, jazvečích alebo i vlastných norách.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk