Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Dikobraz indický

4
Názov: Dikobraz indický
Odborný názov: Hystrix indica
Rad: hlodavce - Rodentia
Čeľaď: dikobrazovité - Hystricidae
Výskyt: Juhovýchodná a stredná Ázia, Blízky Východ
Váha: 13,0 - 27,0 kg
Rozmery: 70 - 90 cm
Popis:

Stupeň ohrozenia: LC

Biotop: krovinaté oblasti

Dĺžka gravidity: 240 dní

Sociabilita: Dikobraz je monogamné zviera s nočnou aktivitou. Cez deň spí v nore, ktorú si zvyčajne sám vyhrabe. Rodia sa zvyčajne 2 - 4 mláďatá, ktoré sú dobre vyvinuté a majú už otvorené oči. Ostne sú spočiatku mäkké.

Zaujímavosť: V domovine spôsobuje roľníkom škody na zelenine. Dikobraz nevie strieľať ostne, ako sa traduje. V nebezpečenstve, alebo keď je podráždený naježí ostne a hrkoce nimi. Ak votrelca neodoženie, rýchlo cúva a zabodne ostne do nepriateľa. Keďže sa ľahko uvoľňujú z kože, zvyčajne ostanú zapichnuté a môžu spôsobiť ťažké poranenia.

 

 

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk