Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Korytnačka močiarna

228
Názov: Korytnačka močiarna
Odborný názov: Emys orbicularis
Rad: Korytnačky - Testudinata
Čeľaď: Vodnice - Emydidae
Výskyt: Severná Afrika cez Pyrenejský polostrov a väčšiu časť južnej a strednej Európy, Malej Ázie až po Aralské jazero
Rozmery: samce 13-18 cm, samice 16-25 cm
Popis:

Biotop: stojaté a mierne tečúce vody s bahnitým dnom a bohatou vegetáciou

Obdobie párenia: apríl - máj

Počet vajec: 5 - 22

Dĺžka inkubácie: 60 - 120 

Korytnačka močiarna je pôvodným druhom našej fauny. Fosílne nálezy dokazujú autochtónny výskyt tejto korytnačky na území Slovenska. Je jediným zástupcom čeľade Emydidae v palearktickej oblasti. Najbližšie príbuzné druhy sa vyskytujú v Severnej Amerike. V červenom zozname SR obojživelníkov a plazov je korytnačka močiarna zaradená v kategórii kriticky ohrozených druhov. V oblasti geografického rozšírenia je popísaných 13 poddruhov, 4 ďalšie sú v štádiu skúmania. Popísané poddruhy sú podľa morfologických znakov a DNA analýz zaradené do piatich poddruhových skupín. Ohrozuje ju niekoľko faktorov, a to narušovanie prirodzených biotopov, zavlečenie nepôvodných druhov a predácia.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk