Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Agama kočinčínska

227
Názov: Agama kočinčínska
Odborný názov: Physignathus cocincinus
Rad:
Čeľaď:
Výskyt: India, Vietnam, Čína a Thajsko
Popis:

Agama kočinčinská obýva ázijské pralesy v Indii, Vietname, Číne a Thajsku. V prírode žijú prevažne na vetvách nad vodnými tokmi, do ktorých v nebezpečenstve skáču. Vedia výborne plávať. Mláďatá vyzerajú veľmi bizarne. Majú veľkú zaguľatenú hlavu a štíhle telo Chvost je dvakrát dlhší ako telo. Končatiny sú dlhé s prstami uspôsobenými na rýchle a obratné lezenie. Farba mláďat je tmavo zelená s priečnymi svetlejšími pruhmi. Živia sa hmyzom, cvrčkami, švábmi a červami. Samica znáša 8 -12 vajec, inkubácia trvá 60 až 100 dní.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk