Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Takin indický

226
Názov: Takin indický
Odborný názov: Budorcas taxicolor
Rad: párnokopytníky - Artiodactyla
Čeľaď: turovité - Bovidae
Výskyt: Ázia od južnej Číny po severnú Barmu
Váha: 150 - 400 kg
Rozmery: dĺžka tela 1,0 - 2,4 m, výška v kohútiku 0,7 - 1,4 m
Popis:

Takiny obývajú listnaté a zmiešané lesy, horské a podhorské lesy s porastami bambusov do nadmorskej výšky 4500 metrov. Živia sa najrôznejšími časťami rastlín, hlavne listami a výhonkami bambusov, kríkov a stromov. Po 200 až 220 dňovej gravidite rodí samica jedno mláďa a to raz za dva roky. Samce aj samice sú rohaté. Žijú v menších skupinách. V lete migrujú do vyšších polôh, na zimu sa sťahujú nižšie, kde nachádzajú dostatok potravy.

Takin je veľmi pozoruhodné zviera. Na prvý pohľad nám telom pripomína bizóna, rohy pakoňa, nosom losa a svojou rýchlosťou pri skákaní po skalách kamzíka. V skutočnosti je jeho najbližším príbuzným pižmoň. Koža takinov produkuje olej, ktorý efektívne chráni zvieratá proti dažďu a hmlám. Počet takinov indických sa odhaduje na 3500 jedincov.

Takin je v zoologických záhradách chovaný veľmi vzácne.
 

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk