Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Volavka striebristá

214
Názov: Volavka striebristá
Odborný názov: Egretta garzetta
Rad:
Čeľaď:
Výskyt:
Váha: 350 - 550 g
Rozmery: 55 - 65 cm
Popis:

Štíhly vták s jemnou stavbou tela s dlhými nohami. Je bielej farby as dlhým štíhlym čiernym zobákom, dlhými čiernymi nohami a nápadne svetložltými prstami. V hniezdnom období narastú dospelým vtákom na hlave dve asi 16 cm dlhé perá a množstvo dlhších ozdobných pier na hornej časti hrude a na krídlach. Drsnými a kloktavými zvukmi sa ozýva len v hniezdnej kolónii. V zime sa kŕdle mierne rozptyľujú.

Stupeň ohrozenia: LC

Biotop: Brehy vôd od skalnatého pobrežia po trstinou porastené jazerá, uprednostňuje otvorené, bahnité alebo piesčité brehy.

 

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk