Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Sova laponská

211
Názov: Sova laponská
Odborný názov: Strix nebulosa lapponica
Rad: sovy - Strigiformes
Čeľaď: sovovité - Strigidae
Výskyt: sever Eurázie
Váha: 800 - 1700 g
Rozmery: 59 - 69 cm
Popis:

Sova laponská je poddruhom sovy bradatej, ešte nedávno bola známa pod názvom sova bradatá - tmavá. Žije v severskej tajge. Tento mohutný, dobre stavaný vták má veľkú, okrúhlastú hlavu s koncentrickou sivo-čiernou kresbou na očných diskoch, v ktorých vynikajú drobné svetlé oči. Vie začuť pohyb aj spod snehu vysokého až 60 cm do vzdialenosti 100 m. Keď detekuje zdroj zvuku, spustí sa za ním nízkym kĺzavým letom. Zakončí ho prudkým vpádom do snehu, z ktorého vzápätí vyletí s hrabošom či iným drobným cicavcom v pazúroch. Loví aj vtáky až do veľkosti husi. Je to monogamný vták. Znáška je jedenkrát do roka, kedy samica znáša 3 - 6 vajec, na ktorých sedí 30 dní. Počet nakladených vajec je závislý od oblasti, v ktorej žijú. Platí tu, čím menej potravy, tým menej vajec a naopak. O mláďatá sa starajú obaja rodičia. Hniezdi vo vlhkých ihličnatých lesoch.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk