Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Kuvik obyčajný

210
Názov: Kuvik obyčajný
Odborný názov: Athene noctua
Rad: sovy - Strigiformes
Čeľaď: sovovité - Strigidae
Výskyt: Eurázia, teda Európa a palearktická oblasť Ázie, Afrika
Váha: 140 - 200 g
Rozmery: 21 - 27,5
Popis:

Stupeň ohrozenia: LC

Má veľkú, široko zaguľatenú hlavu, dlhé nohy a krátky chvost. Ak je vyplašený, často sa vzpriami a v rozčúlení sa ukláňa. Lieta rýchle, na dlhšie vzdialenosti vlnovkovite, podobne ako ďatle.

Obýva otvorenú krajinu s jednotllivými stromami, parky, sady, staré stromoradia, skaly, cintoríny. Dnes sú preň najrozšírenejším typom prostredia dedinské sídla s hospodárskymi budovami, maštaľami a skladmi.

Väčšina párov žije v trvalom zväzku po celý život. Tok prebieha od konca febrára do apríla za častých hlasových prejavov a je závislý na klimatických podmienkach. Hniezdnu dutinu volí samec. Ku kopulacii dochádza zásadne mimo dutinu.

Začiatok znášky je od konca marca do polovice mája. Hniezdi 1x do roka, v prípade straty vajec alebo mláďat, spravidla nasleduje náhradná znáška. Počet vajec v znáške sa pohybuje od 3 - 6 ks. Na násade sedí iba samica, sedieť začína od predposledného alebo posledného vajca. Doba sedenia na vajciach je 24 - 25 dní. Samica mláďatá internzívne zahrieva iba v prvom týždni života. V prvých dňoch mláďat v hniezdnej dutine kŕmi iba samica, ktorej potravu prináša samec. Neskôr kŕmia obaja rodičia.

 

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk