Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Klipka zobcová

207
Názov: Klipka zobcová
Odborný názov: Chelmon rostratus
Rad:
Čeľaď:
Výskyt: Tichý a Indický oceán
Popis:

Je ľahko rozpoznateľný podľa žltých pruhov, pinzetovitého rypáku a z bokov silno stlačeného tela, vďaka čomu je ideálne vybavený na vyberanie potravy z puklín a dutín koralových útesov. Tieto ryby dorastajú do dĺžky až 20 cm. Pohybujú sa v hĺbke 1 až 25 metrov samostatne alebo vo dvojici. Živia sa morskými bezstavovcami, červami, mušľami, mäkkýšmi a parazitárnymi sasankami. Na zadnej časti chrbtovej plutvy majú znak, ktorý slúži ako „falošné oko“. To má za úlohu pravdepodobne priviesť do omylu ostatné ryby, hlavne predátorov.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk