Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Kačica Bernierova

197
Názov: Kačica Bernierova
Odborný názov: Anas bernieri
Rad: Zúbkozobce – Anseriformes
Čeľaď: Kačicovité – Anatidae
Výskyt: západná časť Madagaskaru
Váha: 400 g
Rozmery: 40 - 45 cm
Popis:

Tento endemický druh kačice sa vo voľnej prírode vyskytuje len v západnej časti ostrova Madagaskar. V prírode ale aj v zoologických záhradách patrí k veľmi vzácnym zvieratám. Ich životné prostredie tvoria hlavne pobrežné oblasti mokradí. Tento druh je na pokraji vyhynutia. IUCN odhaduje stavy týchto kačíc vo voľnej prírode iba na 1500 jedincov. Všetky jedince tohto druhu sú majetkom malgašskej vlády.

Potrava: bezstavovce, rastlinná potrava

Ohrozenie tohto druhu spočíva hlavne v dôsledku znižovania početnosti populácie, ktorá má klesajúci trend. K znižovaniu populácie prispieva hlavne rozsiahla strata ich prirodzeného biotopu ľudskou činnosťou (výrub stromov, pestovanie ryže, chov kreviet).

Rozmery: Veľkostne ide o menšiu kačicu, ktorá dorastá do dĺžky 40-45 cm a hmotnosti 400 g. Hniezdi v stromových dutinách. Živí sa bezstavovcami a rastlinnou potravou.

Zaujímavosť: Pre tento druh kačice nie je založený samostatný záchranný program, avšak jej chov je koordinovaný spoločne s ďalším ohrozeným druhom tejto oblasti, a to kačicou madagaskarskou (Anas melleri).

 

 

 

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk