Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Mečúň mexický

189
Názov: Mečúň mexický
Odborný názov: Xiphophorus helleri
Rad:
Čeľaď: Živorodkovité - Poeciliidae
Výskyt: atlantická strana Mexika (Veracruz) po Belize (aj vo vyšších polohách)
Rozmery: samec 10 cm, samica 16 cm
Popis:

Zaujímavosť: Divá forma je sfarbená dozelena, s červenou horizontálnou líniou pozdĺž bokov a žltým, čierno orámovaným mečovitým výbežkom chvostovej plutvy. Ako viacero živorodiek aj mečovka zelená bola vystavená cieľavedomému šľachtiteľskému úsiliu. Výsledkom sú mnohé formy s rozlične tvarovanými plutvami a mnohými farbami. Obývajú riečky v Mexiku, Hondurase a Guatemale. Samce bývajú voči sebe dosť agresívne. Samičky môžu i v dospelosti zmeniť pohlavie. Potrebuje teplotu vody od 22-24 °C.

Potrava: rastlinná

U tohto druhu existuje vyšľachtených veľa chovných foriem.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk