Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Ancistrus sp.

145
Názov: Ancistrus sp.
Odborný názov: Ancistrus sp.
Rad: Siluriformes
Čeľaď: Loricariidae
Výskyt: Južná Amerika
Rozmery: 14 cm
Popis:

Tieto ryby žijú v povodí riek Amazonky a vo vodách Guayany. Telo a plutvy týchto rýb pokrývajú malé svetlé bodky. Oči sú posadené pomerne vzadu. Prednú časť hlavy ozdobujú výrastky, samce ich majú väčšie a rozvetvené do tvaru písmena "Y", samičky ich majú oveľa menšie a nerozvetvené. Papuľka je prispôsobená na oškrabávanie rias, má tvar prísavného terča. Samec sa stará o ikry aj o vyliahnutý plôdik.

Tieto ryby sa chovajú v akváriách hlavne ako prirodzený čističi riasových nárastov. Majú radi čistú, dobre prekysličenú vodu s množstvom vodných rastlín.

 

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk