Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Karas striebristý - závojnatka čínska

144
Názov: Karas striebristý - závojnatka čínska
Odborný názov: Carassius auratus
Rad: Cypriniformes
Čeľaď: Cyprinidae
Výskyt:
Rozmery: premenlivá dĺžka do 35 cm
Popis:

 Závojnatka čínska je odroda karasa zlatého. Viac než tisícročnou tradíciou sa podarilo v Číne vychovať nádherné odrody závojnatiek v najrôznejších farbách. Ich chovu je venovaná veľká starostlivosť. Potomstva je z každého trenia niekoľko tisíc jedincov. Dodnes sa najväčšej starostlivosti venuje týmto rybám v Číne a Japonsku. Sfarbenie závojnatky s pomerne vysokým telom je veľmi rozmanité. Análna a chvostová plutva je vysoká. Brušné a prsné plutvy sú tiež výrazné predĺžené. Oči bývajú normálne i teleskopické. Dlhé vlajúce plutvy vyžadujú veľmi dobrú kavlitu vody a pravidelnú kontrolu. Využívajú celý vodný stĺpec v akváriu.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk