Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Krúžky

Otvárame včelársky krúžok

Zoologická záhrada Košice pre vás v tomto roku pripravila ďalšiu novinku v rámci vzdelávacích aktivít. Od 22. januára 2014 bude v priestoroch ZOO Košice prebiehať „Včelársky krúžok“ pre malých aj veľkých. Stretnutia budú raz týždenne, a to v stredu. Krúžok trvá jednu hodinu so začiatkom od 15,00, resp. 16,00 hod. (podľa dohody členov krúžku).

Krúžok je určený pre všetky vekové kategórie, teda bez vekového obmedzenia. Dozviete sa tu napríklad o užitočnosti včiel, tiež o tom, v čom spočíva ich význam v prírode a v poľnohospodárstve, ako sa o také včelstvo starať, čo všetko včely vyžadujú a ako nás za starostlivosť odmenia. Zaujímavý je aj život včiel, ich sociálne väzby a funkcia každého jedinca v úli. Súčasťou stretnutí budú teoretické a následne aj praktické ukážky chovateľských postupov. Zoznámite sa s tým, v čom treba včely chovať a čo všetko je k ich chovu potrebné. Viete, čo je medomet, mriežka, dymák alebo medzistienka? Ak nie, toto je pre vás, alebo vaše deti ten pravý krúžok. Jediné čo potrebujete je pero, zošit a chuť včeláriť.

Vaše vyplnené záväzné prihlášky nám pošlite na mail: jozeflenard@yahoo.com  , resp. sa môžete informovať na telefónnom čísle: 0948 904 104.

 

 

 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk