Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

DEŇ OŠETROVATEĽOM ZOO 
 
Chcete si potriasť rukou s malpou, nakŕmiť zebru, vyčesať koníka alebo nebodaj nakŕmiť šelmu? Viete si predstaviť, ako to „chodí“ v exotáriu, vo vodnom svete, medzi plazmi, či v rodine tamarínov pinčích? Radi vám to ukážeme. Dokonca to môžete zažiť s nami. Pozorovať život našich chovancov zblízka môže byť navyše zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Byť ošetrovateľom v ZOO môže byť detský sen pre priateľa, príbuzného, pre vašu lásku, a svojím blízkym ho môžete splniť už v tejto sezóne.
 
 
Ako sa stať ošetrovateľom:
 • Zážitok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.
 • Jednotlivci musia byť v dobrej fyzickej kondícii.
 • Musia vlastniť darčekový poukaz, ktorý sa dá v ZOO zakúpiť. 
Čo so sebou...
 • Darčekový poukaz
 • Pracovnú alebo športovú obuv
 • Pracovné oblečenie
 • Uterák
 • Fotoaparát
Vyberte si, koho chcete spoznať:
 • Primáty - malpy a iné starosvetské opice
 • Chovancov exotária a minivivária
 • Chovancov pavilónu vtákov
 • Poníky, byvoly a ďalšie kopytníky
 • Ťavy, zebry, pakone
Kedy sa môžete stať ošetrovateľom :
 • Celoročne - január až december
 • Program začína o 7.45 a končí najneskôr o 14.00 hodine.
Cena darčekového poukazu je 70 €.
 
Cena zahŕňa:
 • ošetrovanie vybraných zvierat
 • obed v našej reštaurácii - Gazdovský dvor Daktari ZOO 
 • certifikát o absolvovaní zážitku
 • prehliadku jedného chovného zariadenia so sprievodcom
 • tričko s logom ZOO Košice
 
Čo zažijete :
 
Ráno
Deň ošetrovateľom v ZOO sa začína o 7.45 hod. pred vstupom do ZOO, kde sa vás ujme sprievodca. Vysvetlí vám, čo budete v daný deň robiť. Zoznámi vás s ošetrovateľom toho chovného zariadenia, ktoré ste si vybrali.
Dopoludnia
Budete sa starať o zvieratá, ich kŕmenie a čistenie ubikácie. Možno budete sledovať pôrod nového prírastku alebo veterinárny zákrok, pretože každý deň v našej ZOO je iný. Naobedujete sa v reštaurácii Gazdovský dvor Daktari ZOO.
Popoludní :
Našou odmenou pre vás bude zákulisie ešte jedného chovného zariadenia podľa vlastného výberu z aktuálnej ponuky zoologického oddelenia. Navštívite ho so sprievodcom. Na záver dostanete certifikát o absolvovaní zážitkového programu.
 
Darčekový poukaz si môžete zakúpiť v našom ZOOshope, alebo objednať na emailovej adrese vzdelavanie@zookosice.sk.

 

OFFROAD

Len vy, stáda zvierat a spoľahlivý sprievodca. Vychutnajte si jazdu safariautom. Po návrate z divočiny môžete výlet zakončiť večerou a ako darček navyše od nás dostanete balíček.
 
Offroad je okruh terénnym automobilom pre 4 osoby so sprievodcom v celkovej sume 100€.
V cene produktu je darčekový balíček, 4x večera v reštaurácii Gazdovský dvor Daktari ZOO. Platba za každého ďalšieho účastníka je 25€. Akceptujeme minimálny počet 4 účastníkov. Jazdí sa od júna do septembra o 15:00 a 16:30. Prihlásiť sa môžete denne v čase od 8:00 – 14:00 na telefónnych číslach: 055/7968 013, 055/7968 028 alebo mailom na: propagacia@zookosice.sk. Offroad jazdu môžete absolvovať aj bez večere, ktorú zohľadníme v cene.
 
 
 
 

 

VEČERNÝ PEŠÍ OKRUH SO SPRIEVODCOM

Odhaľte v doprovode spoľahlivého sprievodcu najzaujímavejšie zákutia ZOO. Dozviete sa rôzne zaujímavosti zo sveta zvierat. Vypočujte si zaujímavé príhody zo ZOO.
 
Prehliadky ponúkame len počas pracovných dní, pre 5 max. 12 osôb.  Cena pre každého je 20 €, minimálny počet prihlásených osôb je 5. Každý ďalší účastník zaplatí 15 €. Prihlásiť sa môžete v čase medzi 8:00 a 14:00 na telefónnych číslach: 055/7968 013, 055/7968 028 alebo mailom na: propagacia@zookosice.sk.
 
 

 

NOC V ZOO

Jedinečná príležitosť prežiť noc v košickej zoologickej záhrade. Táto atrakcia je v júni určená školám a v mesiacoch júl – august prioritne pre rodičov s deťmi. Nocľah je zabezpečený v 2-miestnych drevených stanoch. V blízkosti stanového tábora je kryté ohnisko.
 
Podmienkou účasti je vlastný spací vak a uhradený učastnícky poplatok 20€/ dospelá osoba/noc a 15€/ žiak a študent/ noc.  V cene poplatku je vstupné do ZOO, večera a raňajky v reštaurácii Gazdovský dvor Daktari ZOO. Organizátor si vyhradzuje právo program neuskutočniť, ak sa prihlási menej ako 15 záujemcov. V prípade nepriaznivého počasia akciu zorganizujeme v náhradnom termíne. Záujemcovia o nočné stanovanie môžu v čase od 8:00 – 14:00 volať na telefónne číslo: 055/7968 028 alebo sa prihlásiť mailom na: vzdelavanie@zookosice.sk najneskôr tri dni pred termínom.
 
Noc v ZOO ako školský výlet
Noc v ZOO ponúkame pre školy tiež ako alternativu školského výletu. Pre školy je tento zážitkový program určený v júni vždy v utorok a vo štvrtok.  Záujemcovia o nočné stanovanie sa môžu prihlásiť elektronicky na adrese vzdelavanie@zookosice.sk, resp. telefonicky na č. 055/7968 028 najneskôr týždeň pred plánovaným termínom. Zálohovú platbu 50 eur zašlite na účet č. 0417256001/5600 najneskôr 3 dni pred termínom. V texte pre príjemcu napíšte názov vašej školy. Maximálny počet účastníkov je 28 osob.
 

 

 


 

PRÍMESTSKÝ TÁBOR

Čo s voľným časom počas letných prázdnin? Milí rodičia, ak aj vy riešite túto otázku, ponúkame vám prímestský letný tábor určený pre vaše deti. Z bohatého programu vyberáme niektoré témy: ovládame svet dravých vtákov, na chrbte koňa, v medveďom brlohu, komentované kŕmenie bratov Čuka a Geka, tajomstvá africkej savany, hodina pravdy medzi primátmi,  prvá pomoc, ukážky záchranárstva, súťaže a hry.
 
Štartujeme druhý júlový týždeň, každý pondelok začína nový turnus. Nástup je vždy o 7:30 ráno na parkovisku pred Jumbo centrom. Tam vaše deti prevezmú skúsení animátori. Program v ZOO trvá od 8:30 do 16:00, takže o 16:30 animátori dopravia vaše dieťa opäť na parkovisko pred Jumbo centrum. Cena za 5-dňový turnus je 70 €, pričom je v nej zahrnutá doprava, stravovanie (desiata, obed, olovrant, pitný režim), ceny do súťaží. Tábor je určený pre deti od 5 do 15 rokov. Ak sa rozhodnete prihlásiť Vaše dieťa, akceptujeme prihlášky a platby, ktoré zaregistrujeme najneskôr 6 pracovných dní pred začiatkom tábora. Je potrebné riadne vyplniť online prihlášku.
 
ZOO ako organizátor si vyhradzuje právo tábor neuskutočniť, ak sa na termín prihlási menej ako 15 detí. O tom Vás budeme informovať najneskôr 3 pracovné dni pred začiatkom tábora a v prípade, že nebudete akceptovať žiadny iný ponúkaný termín, peniaze Vám pošleme späť na Váš účet. Ak dieťa nemôže nastúpiť do tábora, ktorý ste vyplatili a nahlásite to aspoň dva pracovné dni pred začiatkom tábora, budeme si účtovať storno poplatok 5% z ceny. Ak to ohlásite neskôr, storno poplatok bude 20% z ceny tábora.

 

 

 

 
 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk