Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/data/aktualita.php on line 14
 

Prelom marca a apríla v znamení voľne žijúcich vtákov

Dátum: 28.03.2019
 

Pri príležitosti Dňa vtákov pripravila ZOO Košice v spolupráci so Slovenskou ornitologickou spoločnosťou/BirdLife Slovensko a Univerzitou veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach dve významné akcie so zameraním na voľne žijúce druhy vtákov.

V sobotu 30. 3. o 14. hodine pozývame všetkých záujemcov do jednej z najvýznamnejších ornitologických lokalít na Slovensku - Chránené vtáčie územie Senianske rybníky pri Sennom a Iňačovciach v okrese Michalovce. Okolie rybníkov dotvára komplex vlhkých a mokrých lúk, ktoré sú mimoriadne bohaté na výskyt najmä vodného vtáctva. Verejnosť bude môcť počas podujatia pozorovať jarnú migráciu vtáctva a najmä žeriavy popolavé, ktoré sa tu vo veľkých počtoch zastavujú na svojej ceste na sever zo zimovísk. Aj laici sa majú možnosť na podujatí dozvedieť viac informácií o lokalite a vtákoch, ktoré sa tu vyskytujú. Okrem pozorovania vtáctva bude pripravený aj sprievodný program s možnosťou prehliadky náučného chodníka.

V pondelok 1. 4. sa už od 9. hodiny budeme tešiť na verejnosť a školské kolektívy v areáli ZOO. Oslávime Svetový deň vtáctva. V priebehu celého dňa sa vám na vybranom odchytovom stanovišti bude venovať pedagóg Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a člen Slovenskej ornitologickej spoločnosti MVDr. Ľuboš Korytár, PhD., ktorý vás zoznámi s voľne žijúcimi vtákmi v areáli. Dozviete sa viac aj o kríze spevavcov juhovýchodnej Ázie, ktorá je predmetom ochranárskej kampane Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií Silent forest - Stíchnutý les.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk