Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/data/aktualita.php on line 14
 

Mláďa z krajiny protinožcov

Dátum: 14.03.2019
 

Po dvadsiatich ôsmich rokoch sa v košickej Zoologickej záhrade narodilo mláďa kengury červenokrkej (Macropus rufogriseus). Ide o druhé mláďa, ktoré sa tu narodilo. Presný dátum nepoznáme, keďže mláďa prichádza na svet veľmi malé, málo vyvinuté, holé a slepé a váži menej ako 1 gram. Hneď po narodení inštinktívne hľadá cestu do bezpečia matkinho vaku, v ktorom nájde aj zdroj potravy – mliečnu bradavku. To, že sa v skupine kengúr narodilo mláďa, pozorovali ošetrovatelia len nedávno na základe pohybov vo vaku. V týchto dňoch ho môžu uvidieť aj trpezliví návštevníci, keďže už začína vystrkovať hlavu. Podľa toho usudzujeme, že má tri mesiace. Mláďa je ešte holé. Kým vak opustí, prejdú ešte najmenej tri mesiace.

ZOO Košice začala chovať kengury červenokrké krátko po otvorení. Prvý pár zo ZOO Bratislava sme priviezli v roku 1988. O šesť rokov neskôr sme chov ukončili. V roku 2013 sme založili novú skupinu, ktorú sme postupne s cieľom reprodukcie obmenili. Samica zo ZOO Nyíregyíhaza, ktorá sa nedávno stala matkou, bola šťastnou voľbou. Domovom kengury červenokrkej sú eukalyptové pralesy východnej Austrálie a Tasmánie. Dokáže vyvinúť rýchlosť až 50 km za hodinu, skoky môžu merať až 10 metrov. Kengura červenokrká ľahko zdolá prekážku vysokú až 3 metre. Svoje pomenovanie získala podľa červenkastého sfarbenia na ramenách a krku.

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk