Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/data/aktualita.php on line 14
 

Jahniatka veštia príchod jari

Dátum: 28.02.2019
 

Blížiaci sa príchod jari dokazujú aj prvé jahniatka. Narodili sa v stáde oviec cápových (Ovis aries). Prvé z mláďat sa narodilo pred dvoma týždňami, druhé prišlo na svet včera.

Ovca cápová, známa tiež ako racka, je plemeno pochádzajúce z Maďarska. Spolu s uhorským stepným dobytkom (Bos primigenius f. taurus) je tam považovaná za národný poklad. Ide o najprimitívnejšie plemeno európskych oviec. Pre ovce cápové sú typické dlhé skrutkovité rohy. Samcom môžu dorásť až do veľkosti 70 cm. Samice ich majú približne polovičné. Na základe tvaru rohov sa dnes rozlišujú dva typy oviec cápových - tatranský a debrecínsky. Debrecínskemu typu smerujú hore v tvare písmena V, tatranský ich má vodorovné smerujúce do strán.

Ovca cápová sa chová pre mäso, vlnu a mlieko. Dožíva sa až 15 rokov.

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk