Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/data/aktualita.php on line 14
 

Medvede oslavovali 25 rokov v ZOO

Dátum: 10.12.2013
 

História chovu medveďov v košickej ZOO sa začala písať pred 25 rokmi, keď sme v októbri 1988 doviezli pár, samca Kuba a samicu Maťu. Do ZOO prišli ako osemmesační. Za toto obdobie priviedli na svet 11 mláďat. Zaručene najznámejším bol vrh v roku 2002, keď Maťa porodila päť medvieďat. Päťnásobné rodičovstvo si vyslúžilo zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Do dnešného dňa nebolo potvrdené narodenie takéto počtu mláďat v jednom vrhu. V súčasnosti v ZOO žije 6 medveďov -  chovný pár a ich štyria potomkovia. Maťa a Kubo teda oslavovali. Ako to celé dopadlo a ako si pochutnali si na servírovaných dobrotách, to môžete vidieť na fotografiách.

Aj vy sa  môžete zúčastnit na oslavách ich jubilea. V sobotu 14. decembra o 13. hodine dostanú darčeky. Podeľte sa o radost s nimi.

 

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk