Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Anakonda paraguajská

267
Názov: Anakonda paraguajská
Odborný názov: Eunectes notaeus
Rad: Šupinaté - Squamata
Čeľaď: Veľhadovité - Boidae
Výskyt: Južná Amerika - juhozápadná Brazília, Bolívia, povodie rieky Paraguay
Váha: 25 - 35 kg
Rozmery: 3 - 4 m, výnimočně 5 m
Popis:

Stupeň ohrozenia: LC

Biotop: tropické pralesy

Počet mláďat: 15 - 35

Dĺžka gravidity: 7 - 9 mesiacov

Zaujímavosť: Tento druh hada sme chovali už v rokoch 1985 - 1990. Anakonda paraguajská je menšou príbuznou anakondy veľkej. Takmer nikdy sa nevzďaľuje od vody. Výborne pláva, na súši sa pohybuje pomaly. Samice sú väčšie ako samce. Mláďatá po narodení dosahujú veľkosť 35 - 45 cm. Jej iný názov je anakonda žltá.

 
späť << 
 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk