Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/data/aktualita.php on line 14
 

Zvieratá sa z vianočných darčekov tešili už dnes

Dátum: 21.12.2015
 

Dnes rozbaľovali zvieratá v našej ZOO vianočné darčeky.  V rodine makakov magotov  našli pod stromčekom semienka tekvice, slnečnice, piškóty, ale aj kašu s medom a ovocím. Presne podľa hierarche sa prvý  ujal darčekov dominantný samec Pepo. Až potom si mohli vychutnať dobroty obe samice a mláďatá, ktoré takéto prekvapenie zažili druhý raz.  Predčasné Vianoce zažili aj levie sestry. Dominantná Laura sa pustila do najväčšieho balíka, z ktorého v zlomku sekundy vypadlo kusisko šťavnatého hovädzieho  mäsa. Chovatelia im dnes dožičili, a tak určite nezostala hladná ani Laura. Jeden z balíčkov, ktorý v sebe ukrýval slede, bol pre majestátne šelmy naozajstným prekvapením. Chutili rovnako ako hovädzina a za pár minút vo výbehu zostali len torzá škatúľ a baliaceho papiera.   Balíček si pod stromčekom našli aj najstarší obyvatelia ZOO, medvede Maťa a Kubo. Viac ako darček ich spočiatku zaujal stromček plný ovocných dobrôt. Nechýbali na ňom jablká, ananás, hrozno pomaranče ani obľúbené hrušky. Zakrátko sa pustili aj do škatule, kde našli tradičný obed – ovocie obohatené medom. Zubom a labám macov nakoniec neodolal ani vianočný stromček, ktorý si vychutnali aj s ihličím. Darček dostali tiež surikaty vlnkavé. Chovatelia im ho naservírovali do florbalovej loptičky.   Rozbaľovanie darčekov sa vo vybraných chovných zariadeniach stalo už tradíciou. Táto akcia je súčasťou predvianočnej atmosféry. Darčeky zároveň slúžia ako prvky enrichmentu a stávajú sa novými podnetmi pre ich aktivitu.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk