Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/mysql.php on line 2
ZOO Košice

Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vg023300/www_root_zookosice/OLDweb/data/aktualita.php on line 14
 

Vianočný stromček v ZOO už má 160 detí

Dátum: 15.12.2015
 

Desať stromčekov v našej ZOO má už oddnes svoj sviatočný šat. Vianočnú  podobu im dalo  vyše 16O detí z troch základných škôl, ktoré dnes navštívili ZOO v rámci akcie Ozdob si svoj vianočný stromček. Deti priniesli so sebou množstvo originálnych ozdôb. Mysleli pritom aj na voľne žijúcich obyvateľov areálu, ako sú sýkorky, žlny, brhlíky, sojky. Medzi ozdobami tak nechýbalo sušené ovocie, pečivo, mrkva, jablká, ale aj zručne zhotovené medovo - semienkové šúľky.  Deti sa potešili aj programu, ktorý sme im pripravili. Vychutnali si enrichment makakov magotov a žiaci zo ZŠ v Kysaku sa zúčastnili aj hodiny s plazmi. Pytón kráľovský, ktorého sa mohli dotknúť, mal veľký úspech.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk