Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

 
Nenechajte si ujsť

 

29. jún - Voľný vstup pre jednotkárov - výborné vysvedčenie bude vstupenkou pre všetkých žiakov ZŠ, ktorí sa s ním preukážu pri pokladni ZOO.
Noc v ZOO - ponuka všetkým školám, ktoré majú záujem stráviť neopakovateľné chvíle v nočnej ZOO. Náš tip na školský výlet. Viac informácií na www.zookosice.sk - zážitkové programy.
Offroad - objednajte si jazdu terénnym automobilom po areáli ZOO s odborným výkladom. Viac informácií na www.zookosice.sk - zážitkové programy.

 

 

  

 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku