Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

Návštevná kniha


Napíšte Váš príspevok a nezabudnite zadať text z obrázku. Je to ochrana pred spamom.
Upozornenie: Nevhodné, vulgárne a netoleratné príspevky budú vymazané!

Názov:
Meno:
E-mail:
Príspevok:
Kód z obrázku:  
Dobošová (12. 07. 2017) | Dotaz
Dobrý deň.zaujimalo by ma,či je možné v zoo využiť pre deti vlastnú kolobežku a trojkolku,aby zvládli trasu.dakujem za odpoveď.
Tomáško (25. 12. 2017) | Otváracie hodziny
Dobrý deň máte otvorené 1.1.2018
Eva (30. 01. 2018) |
Vďaka za krásnu ZOO a DINOPARK.
Julka (06. 05. 2018) | Nespokojnosť
Dobrý deň. Dnes sme boli v zoo asi po troch rokoch a veľké sklamanie.Po prvé, ešte len vchadzate na parkovisko a už pýtajú dve eura, niekedy to nebolo.Jedno euro by nestačilo? Vstupné,ok. Ale čo sa týka zoo,dokopy tam je toho malo. Človek prejde kilometrový úsek a nič tam nevidí.Ešte že je tam aspoň ten dinopark.A ak by mal samostatný vchod,tak samotnú zoo obídem.Mala som pocit, že tych zvierat,tam bolo viacej. Ešte aj tych stánkov s občerstvením bolo viac ako zvierat, škoda.Boli na každom rohu.Ja sa tam nechcem ísť najesť,ja chcem vidieť zvieratá a tych je tam bohužiaľ málo.Prišli sme s deťmi uchodeny a jediný zážitok bol ten dinopark.zoo nič.Dakujem

 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku