Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Prvé mláďatá antilop v roku 2019

Dátum: 06.02.2019
 

Koncom januára sa stádo vodárok lečve kafuenských rozrástlo o dve mláďatá. Prvá bola samička, ktorá sa narodila 25. januára.: Posledný januárový deň sa narodil samček. Obe matky sa o mláďatá vzorne starajú. Otcom je samec, ktorého naša ZOO získala v roku 2017 zo ZOO Krakov. Tento ohrozený druh antilopy chováme od roku 1989. Prvé jedince sme získali zo ZOO Dvůr Králové.

Vodárka lečve kafuenská (Kobus leche kafuensis) je jedným zo štyroch poddruhov vodárky červenej (lečve). Jeden poddruh, vodárka lečve Robertsova (Kobus leche robertsi), už patrí medzi vyhubené. Vodárka kafuenská sa vyskytuje len na planinách Kafue v Zambii. Počty v prírode sa odhadujú približne na 20 tisíc jedincov. Ich množstvo však klesá, a to z dvoch dôvodov. Prvým je to, že domorodé obyvateľstvo ich loví kvôli mäsu. O mnoho vážnejším problémom je zabíjanie samcov vodárok športovými lovcami kvôli trofejam.

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk