Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Mláďa najväčšej ázijskej antilopy

Dátum: 09.01.2019
 

Koncom minulého roka sa v našej ZOO narodilo 24. mláďa antilopy nilgau (Boselaphus tragocamelus). Ide o samičku. Antilopy nilgau rozmnožujeme v tretej generácii. Otcom je samec pochádzajúci zo ZOO Bratislava. Matka sa v našej ZOO narodila v roku 2013 a je potomkom samice taktiež odchovanej v našej ZOO. Antilopy nilgau chováme od roku 1990, keď sme do Košíc doviezli samca a dve samice zo ZOO Olomouc. Prvé mláďa, samička, sa tu narodilo v júni roku 1995 rodičom, ktorí pochádzali zo ZOO Veszprém. Väčšina mláďat narodených v košickej Zoologickej záhrade obohatila chovy v iných ZOO, napríklad v Ostrave alebo Bratislave.

Antilopa nilgau (Boselaphus tragocamelus) je najväčšou antilopou Ázie. Prirodzene sa vyskytuje na Indickom subkontinente. Obýva otvorené riedke lesy a savany. V prírode nepatrí k ohrozeným, jej počty sú stabilné. Nebezpečenstvo pre ňu predstavuje najmä lov.

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk