Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Vianočný program v ZOO

Dátum: 07.12.2018
 

Prípravy na najkrajšie sviatky roka sú v plnom prúde aj v našej ZOO.  Všetci, ale najmä školské kolektívy sa môžu tradične zapojiť do skrášľovania areálu výzdobou stromčekov. Môžu zdobiť nielen voľne rastúce stromčeky, ale aj ihličnany, ktoré sme v ZOO osadili pri tejto príležitosti.  Každý návštevník, ktorý sa od 10. decembra do 21. decembra zapojí do skrášľovania areálu, bude mať 50 -percentnú zľavu na vstupnom. Vítané sú ozdoby z prírodných materiálov ako sú drevo, šúpolie, šišky, slama, ale aj zo sušeného ovocia, či semienok, ktoré sa v zime stávajú zdrojom potravy pre voľne žijúce vtáctvo.

Vianočná ZOO sa oficiálne začne 17. decembra a potrvá do 6. januára budúceho roka. Košická zoologická záhrada bude v tomto období otvorená výnimočne do 18-tej hodiny. Okrem exotária a minivivária budú slávnostne žiariť tiež zimoviská gibonov, brodivých vtákov, kapybár, plameniakov a surikát. Komentované kŕmenie tuleňov bude vo sviatočne osvetlenom bazéne v nezmenenom čase, teda denne o 11 – tej a o 14 – tej hodine.  V klubovni Himaláje v centrálnej zóne areálu návštevníci nájdu malú ukážku dermoplastov a parohov, a to denne od 10-tej do 15- tej hodiny.

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk