Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Vo štvrtok príde do našej ZOO Mikuláš

Dátum: 29.11.2018
 

Mikuláš počas svojich potuliek navštívi vo štvrtok 6. decembra aj košickú zoologickú záhradu. Sladké odmeny si pripravil nielen pre všetky dobré deti, ale aj pre zvieratká. Z maškŕt sa tak potešia napríklad makaky magoty, gibony zlatolíce, ale aj kozičky kamerunské, ktoré v sprievode Mikuláša obdarujú aj samotné deti. Zo zoologickej záhrady si neodnesú iba dobroty, ale aj zážitok z komentovaného kŕmenia tuleňov. Mikuláš si pre ne  pripravil tiež zaujímavé súťaže a hry. Poradí im aj, ako môžu pomôcť zvieratkám v prírode prečkať najchladnejšie obdobie roka.

Deti sa s Mikulášom v košickej zoologickej záhrade môžu stretnúť vo štvrtok 6. decembra medzi 10. a 12. hodinou.

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk