Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Halloweenské tekvice si užili aj zvieratá

Dátum: 06.11.2018
 

Halloweenské tekvice, ktoré zdobili areál ZOO Košice počas týždňa duchov, dnes obohatili prostredie zvieratám vo vybraných chovných zariadeniach. Ošetrovatelia ich využili ako tzv. enrichment. Tekvice obohatené o šťavnaté kúsky kuracieho mäsa sa stali pochúťkou pre levicu Lauru. Medveď Žabo dostal najväčšie hlavy s dobrotami pokrytými medom. Giboni Baxi a Budy sa na netradičné servírovanie svojej kŕmnej dávky pozerali s veľkou obozretnosťou. Obľúbených kúskov ovocia a zeleniny sa napokon zhostil ako prvý Baxi. Rodina makakov si halloweenské dobrodružstvo doslova užívala. Semienka slnečníc a kukurica, tiež piškóty, patria medzi ich pochúťky. Netradičné servírovanie svojej kŕmnej dávky v podobe semienok si užívali aj mačiaky husárske. Enrichment a welfare resp. vytváranie pohody a prirodzeného prostredia, vrátane hľadania potravy, sa stáva samozrejmou súčasťou práce v moderných zoologických záhradách.

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk