Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Náš tip na voľné dni

Dátum: 29.10.2018
 

Nadpriemerne vysoké teploty na prelome októbra a novembra sú skvelou príležitosťou navštíviť našu ZOO. Na potulkách areálom môžete obdivovať nielen naše zvieratá, ale aj pestrofarebnú jeseň. Ak chcete zadosťučiniť svojej fantázii, na dvoch miestach nájdete stoly s pomôckami na vyrezávanie tekvíc. Dokonca si môžete priniesť aj vlastnú tekvicu využiť ju ako voľnú vstupenku. A nezabúdajte, že naša ZOO je otvorená celoročne, teda aj v utorok 30. októbra a vo štvrtok 1. novembra.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk