Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Jesenné inšpirácie hľadajte v ZOO

Dátum: 26.10.2018
 

Študenti Gymnázia Katkin Park a žiaci základných škôl z Tomášikovej, Bruselskej, Jenisejskej a Belehradskej ulice včera otvorili v našej ZOO deviaty ročník Týždňa duchov. Zišli sa v klubovni Himaláje, kde sa usadila čarodejnica. Aby privítala svojich hostí, svoje dúpä patrične vyzdobila. Kúzla zapracovala aj do nebezpečných súťaží. Všetci bojovali ostošesť. Ceny, sladké ako med, udeľoval kostlivec. Na víťazov si potom posvietil. Najkrajšie halloweenské hlavy pri odchode nechal v areáli. Pri návšteve našej ZOO ich zaručene neprehliadnete.

 

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk