Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Trojčatá kapybár

Dátum: 03.10.2018
 

Ďalším juhoamerickým druhom, ktorý v našej zoologickej záhrade odchováva potomkov, je kapybara močiarna (Hydrochoerus hydrochaeris). Tri mláďatá tohto najväčšieho hlodavca sveta sa narodili minulý týždeň. Matkou je samica, ktorá do ZOO Košice prišla v roku 2011 zo ZOO Spišská Nová Ves. V košickej zoologickej záhrade porodila už sedem mláďat.

ZOO Košice chová kapybary močiarne od roku 2002. Prvé jedince, tri samce, k nám prišli zo Zoo Brno. Samicu sme získali o dva roky neskôr zo Zoo Ústí nad Labem. 

Kapybara močiarna obýva prevažnú časť Južnej Ameriky. Vyskytuje sa v oblastiach, kde je ľahký prístup k vode. Výborne pláva a potápa sa, pod vodou vydrží až päť minút. Vodu využíva tiež ako útočisko pred predátormi. Medzi prstami má malé plávacie blany. Aj naše kapybary trávia v horúcich letných mesiacoch veľa času vo vode. To ako si kúpeľ užívajú, môžete sledovať pri malom jazierku.

Kapybary močiarne sú v súčasnoti v chovnom zariadení oproti tigrovi.

 

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk