Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Fotosúťaž má svojich výhercov

Dátum: 01.10.2018
 

Pred tromi mesiacmi sme vyhlásili súťaž Zvieratá zoo fotoobjektívom. Do súťaže sa mohli zapojiť všetci návštevníci od 14-teho roku veku. Súťaž bola rozdelená do dvoch kategórií - Portrét zvieraťa v ZOO a Ľudia a ZOO, pričom každý účastník mohol zaslať obsadiť obe kategórie, avšak len jedným dielom. Podmienkou bola maximálna veľkosť fotografie 8 MB. Súťaž sme dnes vyhodnotili. Prvú cenu v hlavnej kategórii Portrét zvieraťa v ZOO získala fotografia Olivéra Pilza Očarovať. Druhé miesto obsadila fotografia Surikaty na Valentína, ktorú do súťaže zaslal Ondrej Krasnay. Tretie miesto pripadlo Justyne Jasaň s fotografiou Dobrú noc. Autorka zaslala prácu aj do druhej kategórie Ľudia v ZOO a pomenovala ju Ponáhľam sa k surikatám.  Porota sa  rozhodla v tejto kategórii neudeliť viac cien. Ďalšie kategórie, ohraničené vekom, nehodnotila z dôvodu nedostatku zaslaných prác.

Olivér Pilz - Očarovať

Justyna Jasaň - Ponáhľam sa k surikatám

 
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk