Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Maskoti pritiahli do ZOO tisícky návštevníkov

Dátum: 09.09.2018
 

Vyše štyri a pol tisíc návštevníkov pritiahol do našej zoo šiesty ročník Veľkého festivalu maskotov. Z rozprávkových postavičiek sa tešili najmä deti. Maskotov sa držali od začiatku programu. Užívali si s nimi tanec, fotenie, zábavu. Cestu do zoo merali rodičia s deťmi z celého východu Slovenska. Na stretnutie s maskotmi prišli aj návštevníci zo stredného Slovenska a nechýbali ani naši južní susedia. ale  Súčasťou popoludňajšieho programu v našej zoo bol aj krst dvojmesačnej lamy alpaky. Krstný otec, námestník primátora s právami primátora, Martin Petruško jej dal meno Leontín.  

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku