Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Veľký festival maskotov

Dátum: 06.09.2018
 

V nedeľu 9. septembra 2018 sa uskutoční šiesty ročník Veľkého  festivalu maskotov.   Do košickej ZOO zavíta vyše päťdesiat postavičiek, medzi ktorými budú napríklad zvieratká z rozprávky Madagaskar, Pat a Mat, populárne tváre z rozprávok Walta Disneyho, ale aj hrdinovia klasických slovenských kreslených rozprávok. Nebude chýbať Vranka, maskot Hokejového klubu HC Košice a mnoho iných. Deti sa s nimi budú môcť odfotiť a v rámci programu aj zabaviť. Môžu sa tiež zapojiť do Pochodu maskotov a spoločného tanca.

Súčasťou podujatia, ktoré sa začne o 14.30 hod., bude pódiový program. V sprievodnom programe organizátori pripravili tvorivé dielne, nafukovadlá, maľovanie na tvár.
V rámci podujatia prebehne tiež charitatívna tombola, výťažok z ktorej poputuje Nadácii pre deti Slovenska, ktorá prostredníctvom Grantového programu Hodina deťom podporuje každoročne niekoľko desiatok zmysluplných projektov pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku.
Táto akcia, ktorú organizuje v spolupráci so ZOO s. r.o. Tramtaria,  je už tradične spojená so začiatkom školského roka. Aj v tomto roku sme venovali zvýšenú pozornosť organizačnému zabezpečeniu. Posilnili sme predaj vstupeniek, pričom ich cena zostáva nezmenená. Pre návštevníkov sú pripravené dočasné parkoviská a k dispozícii bude aj kyvadlová doprava. V ústrety podujatiu vyšiel DPMK, ktorý v tento deň posilní pravidelnú linku č.29. Od 10-tej hodiny budú premávať veľkokapacitné autobusy trikrát za hodinu. Keďže v prípade priaznivého počasia očakávame veľký počet návštevníkov, žiadame, aby rešpektovali pokyny mestskej i dopravnej polície, tiež organizátorov.
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku