Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Pakoňom sa v Košiciach darí

Dátum: 10.08.2018
 

V spoločnom stáde zebier Chapmanových (Equus quagga chapmanni) a pakoní modrých pásavých (Connochaetes taurinus taurinus) pribudli dve mláďatá. Dve samičky pakoní sa narodili v priebehu troch mesiacov. Prvá prišla na svet v polovici apríla, druhá v júli. Matky sa o svoje mláďatá vzorne starajú. V súčasnosti ešte obývajú chovateľské zázemie, ale návštevníci ich už čoskoro uvidia späť vo výbehu.

Pakôň pásavý je africkým druhom antilopy. V prírode vytvára státisícové stáda spolu so zebrami, s ktorými putujú po planinách Serengeti za potravou. Je to vôbec najväčšia migrácia cicavcov na svete. Putujúce stáda sú po období hladu vítanou potravou pre rôzne druhy šeliem.

ZOO Košice chová pakone od roku 1988. Prvá samica prišla zo ZOO Bojnice a samec zo ZOO Dvůr Králové. Prvé mláďa, samček Mako, sa narodilo v roku 1991.

Košická zoologická záhrada aktuálne chová dve stáda pakoní. Už zmieňované spoločné stádo so zebrami a samostatné stádo v areáli Afrika oproti pštrosom.

Staršie mláďa s matkou

Mláďa narodené v júli

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk