Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Dobrovoľníci zveľaďovali našu ZOO

Dátum: 11.06.2018
 

V tomto roku sa do podujatia „Naše Mesto 2018" prihlásilo neuveriteľných 291 dobrovoľníkov z radov mestských úradníkov, pedagógov, mestských policajtov, knižničiarov, architektov, dopravákov, a ďalších. Zveľaďovali areál košickej ZOO, ktorú ročne navštívia nielen desiatky tisíc Slovákov, ale i zahraničných turistov. Ruku k dielu priložili v ZOO aj viceprimátori mesta Košice Renáta Lenártová a Martin Petruško. Všetci dobrovoľníci spoločne obnovili, okrem iného, viac ako osem kilometrov oplotenia výbehov pre zvieratká.
Dobrovoľníci sa stretli v piatok (8. 6. 2018) pred budovou Magistrátu mesta Košice, odkiaľ sa autobusmi presunuli do ZOO Košice. Tam sa rozdelili do 11 pracovných skupín s názvami: daniel, vlk, žeriav, kôň, bažant, lama, ťava, skalka, a podobne. Na každom pracovisku dobrovoľníci už mali pripravené farby, štetce, rukavice či iné pomôcky, náradie. V jednotných tričkách s logom: „Dnes mám rande s naším mestom" a mottom: Štetec do ruky! , začali predovšetkým obnovovať ochranné nátery drevených i kovových oplotení chovných zariadení kôz, oviec kamerunských, uhorského dobytka, lám, čiernobielych žeriavov, novú podobu dostali aj výbehy tiav, zebier, danielov škvrnitých. Iné skupiny sa zamerali na revitalizáciu detského ihriska, demontáž ohniska, ktoré čaká rekonštrukcia, čistenie lesa a množstvo iných činností. 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk