Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Deň detí sa vydaril

Dátum: 28.05.2018
 

Tohtoročný Deň detí pritiahol do našej ZOO 3 200 návštevníkov. Mohli si vybrať z bohatého programu, ktorý pripravila ZOO Košice a Knižnica pre mládež mesta Košice na tému Opice z našej police. Už predpoludním sa mohli deti vyšantiť na skákacom hrade, či  pri interaktívnych hrách, ktoré pre nich pripravili pracovníčky knižnice. Tradične sa nezastavili "kreativci" v stánku s kreslením na tvár. Vyvrcholením detských osláv bol hlavný program, ktorý sa začal otvorením knihobúdky. Detský spisovateľ Peter Karpinský , zástupkyňa riaditeľky KMK Kamila Prextová a riaditeľ ZOO Erich Kočner  do nej vložili prvé knihy.  Súčasťou programu bol krst trojmesačnej ťavy. Krstní rodičia P. Karpinský a K. Prextová jej dali meno Žaneta. Program potom pokračoval na pódiu amfiteátra tanečnými vystúpeniami skupiny Gemini, diskotétou s Opičiakom, bublinovou šou. Víťazka výtvarnej súťaže Opice z našej police Klára Andiľová si odniesla ceny od oboch organizátorov. Výbornú atmosféru detských osláv dotvorilo slnečné počasie.

 

 

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku
 
parking.kosice.sk