Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Výtvarná súťaž má svojho výhercu

Dátum: 03.05.2018
 

Výtvarná súťaž, ktorú sme v marci vyhlásili spolu s Knižnicou pre mládež mesta Košice, má svojho víťaza. Do súťaže s rovnomenným názvom knihy Kristy Bendovej Opice z našej police prihlásili žiaci základných škôl 1. stupňa 339 prác. Čarovné príbehy o troch bračekoch a ich plyšových opičkách mohli stvárniť ľubovoľnou technikou. Dnes ich hodnotila päťčlenná komisia. Jej odborným garantom bola ilustrátorka, výtvarníčka a pedagogička košickej Školy úžitkového výtvarníctva Noémi Ráczová. Podľa zástupkyne riaditeľky knižnice Kamily Prextovej bol výber najkrajších prác pomerne náročný. „Na pomoc sme si dokonca privolali aj malých čitateľov, ktorí boli v tom čase v knižnici. Postupne sme sa tak prepracovali do top desiatky, z ktorej vzišiel víťaz. Stala sa ním deväťročná žiačka Spojenej školy sv. Košických mučeníkov Klára Andiľová s prácou, ktorú porota pomenovala „opica lentilková“. Autorka práce získala cenu Zoologickej záhrady Košice – zážitkový program offroad jazdu. Víťazná práca sa stane zároveň logom resp. motívom Dňa detí, ktorý pripravujeme pre verejnosť v nedeľu 27. mája. Jednorazovým vstupom oceníme aj žiakov, ktorí sa so svojimi prácami dostali do top desiatky. Do výtvarnej súťaže sa zapojilo celkom 18 košických škôl. Najviac prác bolo zaslali žiaci ZŠ Bruselská, Hroncova a Janigova. Výtvarné práce budú vystavené v areáli ZOO počas sviatku detí. 

Víťazná práca Kláry Andiľovej

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku