Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Orliak Nixon symbolicky otvoril bránu ZOO

Dátum: 01.05.2018
 

Naša ZOO dnes oficiálne otvorila 32. sezónu. Slávnostného odomykania brány, ktoré je súčasťou osláv Dňa mesta Košice, sa ujal samec orliaka bielohlavého Nixon  z partnerskej ZŠ a MŠ M. Hella v Štiavnických Baniach. Kľúče od brány doniesol viceprimátorke Košíc Renáte Lenártovej, ktorá zaželala zoologickej záhrade úspešnú sezónu. Len pre zaujímavosť, Nixon je predstaviteľom druhu,  ktorý sa nachádza v štátnom znaku USA.  Riaditeľ ZOO Erich Kočner poďakoval návštevníkom za ich podporu a vernosť. Vo svojom krátkom príhovore pripomenul blízkych príbuzných orliaka Nixona, ktorí žijú aj na Slovensku – orliaky morské. O výbornú náladu prvomájového predpoludnia v ZOO sa postarala aj folklórna skupina Furčaňe. Okrem hudobného vystúpenia sa Furčaňe ujali úlohy krstných rodičov. Mláďatá kozy walliskej dostali mená Roza a Ferko. Do ZOO dnes zavítalo  takmer 4 tisíc návštevníkov.

 

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku