Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Dvojčatá paoviec hrivnatých

Dátum: 10.03.2018
 

V najtuhších mrazoch sa pred necelými dvomi týždňami narodili dve mláďatá paovce hrivnatej (Ammotragus lervia). Matkou sa stala 5 ročná samica, ktorá u nás rodila už 4krát. Súčasné mláďatá, samec a samica, sú jej 7. a 8. potomkom. Matka sa o mláďatá vzorne stará. Z dôvodu veľmi nepriaznivého počasia sme samicu s mláďatami ponechali vo vnútornej ubikácii. Tento týždeň sme zoznámili zvyšok stáda s najčerstvejšími prírastkami.

Len pred mesiacom sme z poľskej  ZOO Chorzów doviezli dve nové samice. Aktuálne stádo tak pozostáva z dospelého samca, piatich samíc a dvoch mláďat. Jedna ďalšia samica je však ešte v očakávaní.
Paovce hrivnaté chová ZOO Košice od roku 1989.
Počas tohto obdobia sme 7 rokov chovali iba samčiu skupinu. Súčasné mláďatá sú v poradí 25. a 26. mláďaťom, ktoré v ZOO odchovávame.  Paovce hrivnaté pochádzajú zo severnej Afriky, kde sa vyskytujú v Alžírsku, Čade, Egypte, Líbyi, Mali, Mauritánii, Maroku, Nigeri, Sudáne a Tunisku. Samce vynikajú dlhými silnými rohami. Paovce patria k ohrozeným druhom a ich populačný trend má klesajúcu tendenciu.

 

  
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku