Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Laura, Lucky a Cindy už mali Vianoce

Dátum: 18.12.2017
 

Zvieratá v našej zoologickej záhrade dostali vianočné darčeky už dnes. Zo svojich obľúbených pochúťok sa potešili najmä šelmy. Levica Laura našla pod vianočným stromčekom kus šťavnatého mäsa. V zlomku minúty sa zhostila trojkilogramového kúska a šla si ho užiť do súkromia. Tiger Lucky dostal svoj prídel mäsa netradične. Darček sa ukrýval nielen v škatuli pod vianočným stromčekom, ale aj v balíčku , ktorý visel na konári stromu. Pred návštevníkmi sa tváril nesmelo, avšak nakoniec zvedavosť a hlad zvíťazili. Medvedica Cindy sa pripravený darček vrhla ihneď. Už zdiaľky zavetrila sladkú vôňu medovo-piškótovej torty v úhľadnom balíčku. Potešila sa aj ovociu a rybám na stromčeku. Nazmar nevyšiel ani stromček. Cindy si ho najskôr upraví a potom presťahuje do brlohu, kde jej poslúži ako lôžko. Zámerom netradičného servírovania kŕmnych dávok je stimulovať zvieratá k prejavom ich prirodzeného správania a zabaviť ich hľadaním potravy. Tzv. enrichment je základnou súčasťou života moderných ZOO.

 

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku