Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Novinka v ZOO - pekari bielopásy

Dátum: 13.12.2017
 

Pred niekoľkými týždňami kolekciu párnokopytníkov v košickej zoo obohatili pekari bielopáse (Pecari tajacu). Dospelého samca a dve samice sme doviezli zo Zoo Berlín. Momentálne obývajú vykurovanú maštaľ a návštevníkom ich predstavíme v sezóne 2018. Pekari sú spoločenské zvieratá, ktoré tvoria stáda o veľkosti 5 až 15 jedincov. Stádo vedie dominantný samec. Členovia stáda spolu hľadajú potravu, žerú aj oddychujú. V strednej časti trupu v blízkosti pupka majú žľazovú kapsu, ktorá produkuje olejnatý sekrét. Prostredníctvom neho si označujú teritórium. Jedince sa označujú v rámci stáda aj navzájom. Samice sú gravidné približne 140 až 150 dní a rodia zvyčajne jedno až tri mláďatá. Obývajú rôzne biotopy od tropických lesov až po suché oblastí Strednej a Južnej Ameriky až po juh Severnej Ameriky. Živia sa časťami rastlín, plodmi, hubami, ovocím, no nepohrdnú ani živočíšnou potravou (vajcia, plazy, obojživelníky a pod.). Oproti známemu diviakovi lesnému (Sus scrofa), ktorého sme v minulosti v Zoo chovali dosahujú hmotnosť maximálne do 30 kg. V rámci výživy patria tiež k oveľa náročnejším chovancom.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku