Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Zoznámte sa s mačkou divou

Dátum: 09.11.2017
 

Moderne zrekonštruovaný výbeh oproti chovnému zariadeniu levice sa stal domovom pre mačku divú (Felis silvestris silvestris). Trojročného kocúra sme doviezli zo ZOO Miškolc. Ide o európsky poddruh mačky divej, ktorá sa vyskytuje aj na Slovensku. Charakteristická je pre ňu jemná sivá srsť a huňatý chvost s čiernym zakončením. Samice dospievajú okolo jedného roku života a privádzajú na svet po približne 60 dňoch gravidity 3 až 4 mláďatá. Mačka divá sa vyskytuje v celej Európe, žije najmä v listnatých a zmiešaných lesoch. Hlavnou zložkou jej potravy sú hlodavce, nepohrdne však ani inými drobnými stavovcami a vtákmi. V súčasnosti má však jej populácia klesajúci trend. Mačka divá je zapísaná v zozname ohrozených druhov. V 90tych rokoch chovala košická zoo mačky divé iba krátko. Teraz však návštevníci môžu tento druh obdivovať opäť.

Foto: Michaela Šimurdová

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku