Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Halloweenské tekvice ako spestrenie potravy i kvality života

Dátum: 06.11.2017
 

Dnes sme v ZOO servírovali zvieratám potravu trocha netradične. Tekvicové hlavy, ktorým vdýchli deti život počas Týždňa duchov, sa stali ich pochúťkou. Vo vybraných chovných zariadeniach sme ich  využili ako enrichment. V rodine makakov magotov sa dominantný samec Pepo pustil do tekvicovej hlavy ako prvý. Chovatelia v  nej ukryli množstvo dobrôt ako sú slnečnicové semená, kukurica, oriešky ale aj piškóty. Sedemčlennej rodine sa toto servírovanie veľmi páčilo. Rovnako príjemne bola prekvapená obsahom tekvicových hláv levica Laura. V zubatých obaloch jej chovatelia pripravili takmer 3 kg hovädzieho mäsa. Vo výbehu surikát vlnkavých vypukla temer hromadná roztŕžka.  Lahôdka -jednodňové kuriatka boli veľkým lákadlom. Medvedica Cindy zavetrila dobroty v tekvicovej hlave už zdiaľky. Jej obsah kopíroval denné menu. Dostala ovocie, zeleninu, ryby a med. Halloweenské hlavy dostali aj lemury kata. Zostávajúce tekvice postupne zaradíme do jedálnička niektorým kopytníkom, medveďom a primátom. Vysušené semienka sa zase stanú potravou pre vtáky a pochúťkou pre primáty. Servírovanie potravy v tekvicových hlavách má na zvieratá pozitívny vplyv.  To, že v expozíciách nájdu nové podnety a strávia viac času hľadaním potravy, stimuluje ich prirodzené správanie.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku