Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Na Sviatok všetkých svätých s 50 %-nou zľavou

Dátum: 31.10.2017
 

Atmosféru neskorej jesene si môžete vychutnať v zoologickej záhrade aj v stredu na Sviatok všetkých svätých. Využite ešte posledný deň Týždňa duchov s 50-percentnu zľavou na vstupnom. Naša  ZOO je ešte v tento deň otvorená výnimočne do 17:30. Od 1. novembra bude slúžiť našim návštevníkom klubovňa Himaláje s občerstvovacími službami.  Po potulkách areálom upriamte svoju pozornosť na výbeh s byvolmi vodnými, ktoré sú veľmi spoločenské.  Samica Eva, ktorá prišla zo ZOO Miškolc, už nie je sama. Zo Zooparku Chomutov sme k nej priviezli samca Adama. Aj napriek tomu, že niektoré teplomilné zvieratá sme už museli zazimovať, celoročne sa môžete stretnúť s prevažnou väčšinou zvierat. Viaceré z nich môžete pozorovať i na zimoviskách. Sú to napríklad plameniaky, kapybary, vodné vtáky.  

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku