Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Najväčšia je anakonda

Dátum: 13.07.2017
 

Váženie a meranie patrí medzi základné metódy pri posudzovaní kondičného stavu zvierat. Dnes prišli na rad anakonda paraguajská (Eunectes notaeus), veľhad kráľovský (Boa constrictor) a korytnačka leopardia (Stigmochelys pardalis). Pracovníci zoologického oddelenia zaznamenali hmotnostné a veľkostné prírastky. Anakonda za päť mesiacov narástla o 7 centimetrov a pribrala takmer kilogram, čiže dnes je dlhá 274 cm a váži 17,08 kg. Veľhad za rovnaké obdobie narástol o 6 cm a hmotnostne sa posunul len o niekoľko dekagramov. V súčasnosti sa jeho hmotnosť pohybuje nad 17 kg a dĺžka je 245 cm. Korytnačka leopardia Lucy váži 6,3 kg, teda o 100 gramov viac ako naposledy. „ Na základe výsledkov vieme operatívne prispôsobiť kŕmnu dávku pre každé zviera. Takéto úkony využíva veterinárny lekár aj na posúdenie zdravotného stavu zvieraťa,“ vysvetlil vedúci zoologického oddelenia Ing. Patrik Pastorek.

 

 

 

 

 

 
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku